Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/29442/virtual/www/templates/ferret_majestik2/functions.php on line 191

Black Solid

Krycí srst má antracitově černou barvu. Podsada je hnědá nebo černá. Krycí srst ovlivňuje celkový vzhled. Uši mohou být lemovány bílou, hnědou nebo černou barvu. Černě lemovaný ouška jsou předností. Bílá barva je povolena na bradě a v podobě bílého proužku okolo horního rtu, nesmí však přesahovat spodní linii nosu.

Hlava : Celočerná pouze s povolenou bílou barvou na bradě a s malým, úzkým proužkem na horním rtu. Celkově bez stínů.
Nos : Černý
Oči : Černé, modré, zelené.
Vady : Barevné stíny za očima, bílá barva přes nos, bílá krycí srst.

Black Solid - Poloangora

Black Self

Krycí srst musí být skutečně černá. Podsada má hnědou nebo šedou barvu. Krycí srst má převažující vliv na celkový vzhled.

Hlava : Povoleno je hnědé nebo bílé lemování uší . Malé srpky ( vějířky) nad očima , jen v podobě stínů , které ale nesmějí dosahovat až ke koutkům úst. Vždy musí být přerušeny černou barvou. Povolena je i bílá barva přes nos.
Nos : Černý
Oči : Černé, modré, zelené.
Vady : Jiná, než povolená bílá barva a bílé chlupy v srsti. Výrazné vějířky nad očima, které dosahují až ke koutkům úst. .
Vady : Nepravidelná kresba na hlavě. Bílé znaky například náprsenka


Black Self - Poloangora

Black Sable

Krycí srst musí být skutečně černá. Podsada má hnědou nebo šedou barvu. Krycí srst má převažující vliv na celkový vzhled.

Hlava : Povoleno je hnědé nebo bílé lemování uší . Vějířky nad očima jsou světlé znatelné a dosahují až ke koutkům úst. Povolena je bílá barva přes nos.
Nos : Černý
Oči : Černé, modré, zelené.
Vady : Jiná, než povolená bílá barva a bílé chlupy v srsti. Výrazné vějířky nad očima, které dosahují až ke koutkům úst. . Nepravidelná kresba na hlavě. Bílá náprsenka.

Black Sable


Fretky černé jsou v odstínech Black Solid, Black Self a Black Sable

- Black solid -

Fretky, které jsou označovány jako Black Solid mají antracitově černou krycí srst.
Bílá barva je povolená pouze na bradě a v podobě úzkého proužku nad horním rtem. Bílá barva nad horním rtem však nesmí přesahovat spodní linii nosu. Čím míně bílé barvy , tím lépe. Předností je, pokud je bílá pouze bradička.

Black Solid
Black Solid - bez bílé linky nad horním rtem.Black Solid Angora- s povolenou bílou linkou nad horním rtem.Fretky, které se řadí do kategorie Black Solid nesmí mít žádné světlejší stíny nad očima. Pokud se vějířky v jiné barvě nad očima objeví, tak už se fretka neřadí mezi barvy Black Solid, ale jedná se o barvu Black Self.

Black Solid- Black self -

U fretek Black Self je nad očima povolena světlejší srst v malém vějířku pouze v podobě stínů ,které nesmí dosahovat až k ústním koutkům..- Black sable -

Znakem Black Sable fretek jsou světlé vějířky nad očima, které končí až u ústního koutku. Bílá barva se zpravidla objevuje v podobě bílého kroužku kolem celého čumáčku.

Black Sable - Black Self - Black Solid

všechny tři barvy k porovnání